Az Egyesült Államok szabadalmi hivatala 1964. február 25-én, a 3122610-es számú bejegyzéssel megadta a General Electricnek annak a sztereó FM hangsugárzó rendszernek a szabadalmát, amely 1961 óta már tulajdonképpen országszerte bevett szabványnak számított. A cég számára ez nagy üzlet volt, mert rögtön elkezdett jogdíjakat felszámolni: vevőegységenként 50 centet, adókészülékenként 50 dollárt, és minden további kiszolgáló berendezésért 1 dollárt. Akinek mindezt a General Electric (GE) köszönhette, egy magyar volt, hiszen a szabadalmat Csicsátka Antal nevére jegyezték be.
Jóllehet munkásságának hatása túlzás nélkül globális volt, Csicsátka kevésbé ismert alakja a technikatörténetnek. 1911-ben született a felvidéki Érsekújváron, de főiskolai tanulmányait már Budapesten, a Műegyetemen kezdte meg. Szakterülete a vivőfrekvenciás átviteli technológiák volt, ezen a területen kezdett el dolgozni 1938-ban a Posta Kísérleti Állomáson. A második világháborúban az állomásokon a vivőfrekvenciás berendezések telepítésének és átcsoportosításának munkálatait irányította. A háború után saját műszerészműhelyt alapított, ám csak pár évig élvezhette ezt: a műhelyt 1949-ben államosították, ebből lett a Mechanikai Laboratórium, amelynek vezetője Csicsátka maradt. Ekkoriban kezdett foglalkozni a hang sztereoátviteli és rögzítési technikáival, és nagy része volt az első magyar szalagos magnetofon, az 1954-ben debütált Vörös Szikra M1 kifejlesztésében. Az állam Kossuth-díjjal is elismerte a kétszeres sztahanovista Csicsátka teljesítményét, ez azonban nem akadályozta meg őt abban, hogy 1956-ban családjával motorkerékpáron nyugatra meneküljön, és Amerikába disszidáljon.Az Egyesült Államokban szinte rögtön a General Electric uticai (New York állambeli), rádiós divíziójában kezdett dolgozni, ahol a hangrögzítéssel és -továbbítással kapcsolatos termékek fejlesztése lett a feladata. A vállalatnál hamar kiérdemelte a Mr. Audio becenevet, különösen a már említett szabványhoz szükséges felfedezésekkel. Csicsátka írta le a jelenleg is világszerte alkalmazott segédvivős, kétcsatornás sztereorádió működési elvét, majd a gyakorlati alkalmazáshoz szükséges eszközöket is megtervezte. Az FM (frekvenciamodulációs) technológiában – az AM-mel (amplitúdómodulációs) ellentétben – a hangfrekvencia eltérései hordozzák a továbbítandó jelet, ami ugyan az AM-nél kevésbé gazdaságos megoldás, ám kevésbé torzítja a hangot, így jobb minőségű. Ezt az alapot már 1933-ban kidolgozta egy amerikai mérnök, Edwin Armstrong, de Csicsátkának köszönhetően az amerikai hallgatók a hatvanas évektől sztereóban is élvezhették a rádióműsorokat.Később Mr. Audiónak további 13, rádiózással kapcsolatos szabadalmát jegyezték be, és ő tervezte meg az első, egyetlen csipre épített rádiókészüléket is. A GE-et néhány gyümölcsöző év után elhagyta, hogy saját kábeltévés céget alapítson, de korábbi munkahelye, külsős tanácsadóként, továbbra is igényt tartott a tudására.
Eredményeit az Egyesült Államokban is számos díjjal ismerték el – mind közül a legjelentősebb a Charles Proteus Steinmetz-díj –, és a GE több reklámkampányban is bemutatta őt. 1976-ban hunyt el Uticában, a nemzetközi mérnökközösség megbecsült tagjaként.•